Gramy wyłacznie na żywo!
Irek Dudek

Shakin` Telegram

Jeśli chcesz być powiadamiany o najważniejszych depeszach dotyczących Shakin Dudi, skrupulatnie przygotowy- wanych przez Dział Propagandy i Czarnego P.R., zapisz się na Shakindudowy Telegram!

Zamawianie koncertów
Koncert Shakin Dudi

Depesze

25 na 25

08-03-2009 | dusza

25 na 25

Uroczysta akademia ku czci i z okazji 25-o lecia Shakin` Dudi trwa! Tym razem dla wszystkich zagorzałych, ogorzałych i spragnionych boskiej dawki rock`n`rolla firma Metal Mind Productions przygotowała specjalną, jubileuszową składankę o zagadkowym tytule "25". Cytując tekst z okładki, na której znajduje się portret Dudka pędzla Jerzego Dudy-Gracza (a całość digipacku opracował graficznie, fotograficznie i magicznie niezastąpiony Mirek Makowski):
" Nieustające pasmo sukcesów sprowokowało nas do wydania tej płyty. Nie jest to żadne " The Best of" ani "The Beast off". Utwory wybrał komputer. Wybrał z czterech studyjnych płyt, które przypadkiem przez ten czas nagraliśmy. Nie wiemy, czym się kierował, jakie przyjął kryteria. Bo kto zrozumie komputer?"

Stop playbackowi

25-02-2009 | dusza

Stop playbackowi

Rok temu braliście udział w ankiecie na temat "grania" z playbacku. Zdecydowana większość z Was, podobnie jak my, uważa, że playback to totalne oszustwo i ściema. Zainspirowało to nas do rozpoczęcia akcji "Stop playbackowi". Przyłączcie się! Koniecznie odwiedźcie stronę www.stopplaybackowi.pl. Tam znajdziecie m.in. projekt ustawy antyplejbekowej, tam również można podyskutować, ponarzekać, przybluzgać. Zapraszamy. Również do głosowania w nowej ankiecie.

Dudi o poranku

25-01-2009 | dusza

Dudi o poranku

Tutaj znajdziecie zapis naszego występu w programie "Dzień dobry TVN". A tu krótki film o tym, jak to w zamierzchłych czasach Dudek z Duszą pisali piosenki.
W TVN było fajnie. Pobudka o piątej rano, pół godziny błądzenia po stolicy, awaria gitary na minutę przed wejściem na wizję. Ale udało się. Bez playbacku, bez oszustwa. Pełen rock`n`roll.

Dzień dobry Shakin Dudi

21-01-2009 | dusza

Uroczyste obchody 25-o lecia Shakin Dudi zaczęły się! Już w tę sobotę, 24 stycznia pojawimy się w programie "Dzień dobry TVN". Poopowiadamy trochę baśni i legend, polansujemy się, popromujemy. Ale przede wszystkim zagramy! Oczywiście na żywo! Trzymajcie kciuki, szczególnie, że będziemy pierwszymi wykonawcami występującymi w tym programie bez playbacku. Natomiast tutaj znajdziecie dzieło naszego w pełni zdigitalizowanego admina Remika - krótki mix z Rawy Blues 2008.

A w przyszłym roku ...

15-12-2008 | dusza

A w przyszłym roku ...

Uff, to już koniec pracowitego dla Shakin Dudi roku. Tutaj możecie zobaczyć krótką relację z ostatniego w 2008 r. koncertu w Zamościu.
A w przyszłym roku ... Dwudziestopięciolecie! Tak, tak - w 2009 r. mija 25 lat od pierwszego występu Shakin Dudi! W ramach uroczystych obchodów szykujemy kilka niespodzianek. Źródła dobrze dezinformowane podają, że SD planuje wydanie specjalnej, koncertowej płyty. Z kolei z innych przecieków wynika, że na przyszłoroczne koncerty zespół przygotowuje specjalny program. Szczegóły wkrótce.

Coś tam, coś tam

03-12-2008 | dusza

Coś tam, coś tam

Opadły liście, powoli zbliża się koniec roku. Na ostatni koncert 2008 r. w 2008r. zapraszamy do Zamościa. A tutaj skromny (bo nadchodzi kryzys) prezent - kolejny fragment wideo z tegorocznej Rawy "Miałem ciężki dzień".
fot. Przemysław Kokot

I po Rawie!

06-10-2008 | dusza

I po Rawie!

Wbrew opiniom sceptyków i ortodoksów, Shakin Dudi został doskonale przyjęty przez bluesową publiczność festiwalu Rawa Blues. Było fajnie, my też się doskonale bawiliśmy. Odwiedźcie Galerię, tam znajdziecie nowe foty, nie tylko z Rawy. Na Youtube pojawił się też fragment naszego koncertu, taki nieautoryzowany bootleg :). A tutaj znajdziecie filmik z utworem "Goście idą" Z kolei w Dziale Ukryta Kamera można znaleźć dwa awangardowe i odjechane teledyski The Dudis: Miasteczko N. i Wykonaj to własnoręcznie. Nadzwyczajnym zainteresowaniem cieszy się też "Ziuta Blues", biografia Irka - można ją kupić tu. A na zachętę i podpuchę parę fragmentów...

Ziuta Blues

12-09-2008 | dusza

Ziuta Blues

No i stało się! 4 października na Festiwalu Rawa Blues będzie miała miejsce światowa premiera książki Marcina Babko "Ziuta Blues" (wyd. In Rock). Lektura biografii Irka Dudka wciąga jak rasowy kryminał. Sprawdźcie to. A jeśli będziecie chcieli zdobyć autograf bohatera książki, to wystarczy wpaść na Rawę. Natomiast, jeśli jesteście niecierpliwi to już 26 września  o godz. 18 zapraszamy do EMPiK-u w CH Silesia, Katowice, ul. Chorzowska 107 na spotkanie z Irkiem Dudkiem i Marcinem Babko.
Zresztą przeczytajcie sami, o czym jest ta książka:
"15-letni chłopak zakłóca uroczyste obchody Święta Pracy.W tym samym, 1966 roku, gra swój pierwszy koncert – publiczność zrywa z siebie ubrania. Chce być bluesmanem, ale zostaje gwiazdą rock'n'rolla..."

Dylemat

13-08-2008 | dusza

Dylemat

Dzięki za poprzednią ankietę i w ramach rozrywki prosimy o uczestnictwo w nowej. A po wysiłku intelektualnym, towarzyszącym odpowiedzi na jej skomplikowane i podchwytliwe pytanie zapraszamy do Galerii, gdzie pojawiło się kilka nowych odjazdowych fotek z koncertu organizowanego przez RDC(fot. Piotr Walerowicz). Było nieźle: piękne dziewczyny, nocne kluby, szybkie samochody, a na okrasę najlepiej prezentujący się zespół rock`n`rollowy w Układzie Słonecznym. A 13 września spotykamy się na Urodzinach Tyskiego w Parku Chorzowskim. Gramy o godz.22.

W Polskę idziemy ...

26-07-2008 | dusza

W Polskę idziemy ...

Koniec obijania się, ruszamy znów do boju. Najbliższe koncerty: 2.08 Opalenica, 8.08 Iława (Festiwal "Złota Tarka"), 16.08 Poznań ("Dzień z Elvisem").
Już teraz zapraszamy na Rawę Blues. Robimy to z takim wyprzedzeniem, żebyście zdążyli kupić bilety. Może ich zabraknąć, bo na Rawie, oprócz amerykańskich i polskich gwiazd, zagra Shakin Dudi. Zagramy specjalny program, z utworami nie tylko z nowej płyty. A oprócz niego będzie kilka niespodzianek, Na razie sza ... Więcej informacji na stronie www.rawablues.com .                                                                                              (fot. Andrzej Kucharski)

Więcej depesz: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]
IrekDudek.pl Rawa Blues Festival
Copyright © 2004-2014 Shakin' Dudi
webdesign / cms / admin: Remigiusz Orowski