Gramy wyłacznie na żywo!
Irek Dudek

Shakin` Telegram

Jeśli chcesz być powiadamiany o najważniejszych depeszach dotyczących Shakin Dudi, skrupulatnie przygotowy- wanych przez Dział Propagandy i Czarnego P.R., zapisz się na Shakindudowy Telegram!

Zamawianie koncertów
Koncert Shakin Dudi

Depesze

Goście idą

29-12-2007 | dusza

Goście idą

W ukryciu, pod osłoną nocy Shakin Dudi nakręcił klip z utworem "Goście idą". Piosenka ta trafiła również na singiel promujący nową płytę. A płyta o tytule "Złota Płyta- ciąg dalszy" ukaże się już 11 stycznia. Za chwilę więcej informacji. Jeśli chcecie na moment przenieść się w cudowne lata pięćdziesiąte wystarczy zajrzeć tutaj. Reżyserem klipu jest Piotr Onopa. Dla dociekliwych umieściliśmy w Galerii kilka fotek autorstwa Artura Rawicza. A poniżej krótka relacja z planu teledysku.

Warszawa, noc, temperatura powietrza około minus pięciu stopni. Pod restaurację Pink Flamingo z piskiem opon zajeżdża Cadillac. Kabriolet, z odkrytym dachem. Z auta pośpiesznie wyskakuje sześciu facetów w ciemnych garniturach. Dziarskim krokiem idą do knajpki. Bardzo dziarskim, bo wyglądają na lekko przemrożonych. I tak dziesięć razy. Kolejne duble rejestruje kamera pod czujnym okiem Piotra Onopy. Udało się, sześciu gości w ancugach w końcu może zostać w środku i trochę się ogrzać.
Lecz rock`n`roll nie zna litości. Po krótkiej przerwie zespół ustawia się na scenie. Dudek jak to Dudek, wszystkim i wszystkimi dyryguje. Warunki są dość kameralne, szczególnie dla zespołu przyzwyczajonego do ganiania po dużej scenie. Ale za to klimat Pink Flamingo jest magiczny.
"Playback głośniej, czadu" - krzyczy Dudek. I z głośników jak bourbon o trzeciej nad ranem  zaczyna sączyć się żwawy, prosty rock`n`roll. "Goście idą, ratuj się" - głos Irka bez problemu zagłusza podkład. Pomiędzy tańczącymi parami szybko na wózku przesuwa się kamera.
Jest czwarta rano. Końca pracy nie widać. Krótka przerwa na prosty, rock`n`rollowy posiłek. Pyszny hamburger, frytki i cola. Robi się miło, sielsko, ziewająco ... A kanapa taka miękka.
"Trzeba być twardym jak kamień" rzuca Dusza i znów wszyscy wracają na plan. irek po raz setny śpiewa "Gniję w fotelu, popijam sok ..." I mimo zmęczenia, dalej ma siłę, by zagłuszać playback.
Tuż przed ósmą. Koniec. Minęło dwanaście godzin. Rytualny toast i sześciu facetów w garniturach wsiada do samochodu. Na szczęście nie jest to odkryty Cadillac ...

IrekDudek.pl Rawa Blues Festival
Copyright © 2004-2014 Shakin' Dudi
webdesign / cms / admin: Remigiusz Orowski