Gramy wyłacznie na żywo!
Irek Dudek

Shakin` Telegram

Jeśli chcesz być powiadamiany o najważniejszych depeszach dotyczących Shakin Dudi, skrupulatnie przygotowy- wanych przez Dział Propagandy i Czarnego P.R., zapisz się na Shakindudowy Telegram!

Zamawianie koncertów
Koncert Shakin Dudi

Depesze

Udało się (jakimś cudem)!

10-10-2004 | dusza

Udało się (jakimś cudem)!

Dźwięk harmonijki pędził przez cały Spodek. Odbijał się od trybun, zawracał w kierunku sceny. Punktowy reflektor oświetlał samotnego Irka. Krótką improwizację zakończyły słowa: "Kolejka jak zwykle ustawiła się". Feeria świateł i dźwięków. "Za dziesięć trzynasta".

Tym utworem, wybranym przez internautów rozpoczął się koncert Shakin Dudi. Koncert szczególny, którym grupa uczciła swoje skromne dwudziestolecie. A potem, bez zbędnych przerw i dłużyzn, posypały się kolejne utwory. Zarówno te najbardziej znane jak i premierowe. Śpiewane przez Dudka i przez wspaniałą, gorącą publiczność. Do końca nie wiadomo, czy to zespół tak dobrze grał, czy też publiczność była tak wyśmienita. Permanentny show, bieganina, skoki, wywrotki, solówki, duety. I dźwięki, czyste, rock`n`rollowe dźwięki. Koncert zakończyło isntrumentalne boogie z szaloną improwizacją na harmonijce. Nieprawda, koncert wcale się tak nie skończył. Publiczność na to nie pozwoliła. A kto, zdrów na ciele i umyśle, odmówiłby takiej publice? Teoretycznie na bis zespół powinien zagrać na przykład Ziutę. Ale nie... Na scenę wybiegł Dusza i zaczął katować przesterowaną gitarę. Nabicie i z głośników popłynął premierowy utwór "Melina". Szybki, wręcz punkowy. Przeleciał jak karabinowy pocisk i zaraz po nim zaczęło się "Au sza la la la". I to był już naprawdę koniec, mimo że publiczność chciała jeszcze i jeszcze. Cóż festiwale mają swoje żelazne reguły.

Było dobrze, a nawet tak sobie. Pęknięta struna, zgubiona wajcha od gitary, obtłuczone kolana, rozstrojony fortepian - to bilans strat. Bilans zysków? Dobra, rock`n`rollowa zabawa. I tak zaczęło się kolejne dwudziestolecie Shakin Dudi.

W dziale skład dorzucamy biografie Andrzeja Ruska i Krzysztofa Głucha.

IrekDudek.pl Rawa Blues Festival
Copyright © 2004-2014 Shakin' Dudi
webdesign / cms / admin: Remigiusz Orowski